APACHE OF SITE
WELCOME TO THE APACHE OF SITE CAMES + SOFTWARE
APACHE OF SITE
WELCOME TO THE APACHE OF SITE CAMES + SOFTWARE
APACHE OF SITE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalARCADELatest imagesSearchRegisterLog in

Share | 
 

 ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011)

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage

PRESIDENT
Silver Member
PRESIDENT

Silver Member



Birthday : 1975-01-22


 Join date : 2011-05-20
 Age : 49
 Country Flag : Greece
             
ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011) Empty
PostSubject: ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011)   ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011) DJeSrTue Nov 15, 2011 4:47 pm
 

ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011) Image-1B60_4EC27C06






Artist : ΗΡΩ
Title : ΨΥΧΡΑΙΜΑ
CD Type : MP3ΕΝΤΕΧΝΟ
Total Tracks: 08
Quality(bitrate):320kbps





Η Ηρώ επιστρέφει μετά από τρία χρόνια δισκογραφικής απουσίας, με μια πολύ προσωπική δουλειά, με ένα τίτλο επίκαιρο που αποτελεί ταυτόχρονα και ευχή σε μια πραγματικά δύσκολη εποχή για τους Έλληνες. "ΨΥΧΡΑΙΜΑ".



Δυναμική, άμεση, δραστήρια, ειλικρινής και αισιόδοξη, με ταλέντο, όχι μόνο της ερμηνείας της αλλά και της γραφής μουσικής και στίχου, έχει ήδη κατακτήσει την αγάπη και την εμπιστοσύνη του κοινού. Με τέσσερις προσωπικούς δίσκους (Άτιμα Τα Πράγματα, Έτσι Είμαι Εγώ, Απογείωση, Κοίτα Με Αντέχω) και πολλές επιτυχημένες εμφανίσεις η Ηρώ έχει καταφέρει να παγιώσει ένα μεγάλο δικό της κοινό. Με τον πέμπτο δίσκο της, με τίτλο "Ψύχραιμα"... συνεχίζει στο ύφος του προηγούμενου αλλά εξελίσσεται. ο δίσκος περιλαμβάνει οκτώ τραγούδια, επτά καινούρια και μία διασκευή.



"Ψύχραιμα", ένα άλμπουμ που έχει περισσότερο από κάθε άλλη φορά την υπογραφή της, ενορχηστρωτικά και δημιουργικά. Τη μουσική των τραγουδιών έχει γράψει η ίδια καθώς και τους στίχους στο κομμάτι "Μόνο Εμείς". Στίχους επίσης έγραψαν οι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος, Κώστας Φασουλάς και η πρωτοεμφανιζόμενη Λουσίλ Πετρίδου.



Τραγούδια που διαλέχτηκαν με βάση το συναίσθημα συναρμολογούν ένα μικρό μουσικό παζλ. Το καθένα από αυτά είναι μια μικρή ιστορία. Συνδετικός κρίκος όλων κι έκπληξη του άλμπουμ είναι η χρησιμοποίηση φυσικών οργάνων στην παραγωγή και την ενορχήστρωση. Η αμεσότητα της ζωντανής ακρόασης, σ΄ένα δίσκο που έχει "κλασική" αισθητική και μοντέρνα εικόνα.



Δίπλα στα επτά καινούρια τραγούδια συναντάμε και μια διασκευή, το τραγούδι των Μίμη Πλέσσα και Λευτέρη Παπαδόπουλου "Απόψε Σε Θέλω". Στο τραγούδι "Το Έγκλημα" ένα απροσδόκητο ντουέτο με τον Χρήστο Λούλη. Στο τραγούδι "Μεθυσμένη Διαφορά" συμμετέχει η "Πολυφωνική Χορωδία Πατρών" με διεύθυνση του μαέστρου Σταύρου Σολωμού.



"Ψ'υχραιμα". Ένα μουσικό υλικό που η Ηρώ αγάπησε πολύ και προσπάθησε να του δώσει τον καλύτερό της ευατό. Η ίδια υπογράφει την ενορχήστρωση ενώ καθοριστική ήταν η βοήθεια των σπουδαίων μουσικών που έπαιξαν τα τραγούδια.



ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011) HjBdt



1. ΨΥΧΡΑΙΜΑ

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος)

2. ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος)

3. ΦΕΥΓΩ (είμαι πάλι εγώ)

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Λουσίλ Πετρίδου)

4. ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ

(μουσική-στίχοι: Ηρώ Λεχουρίτη)

5. ΟΜΗΡΟΣ

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Κώστας Φασουλάς)

6. ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος)

7. ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ (ντουέτο με τον Χρήστο Λούλη)

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος)

8. ΑΠΟΨΕ ΣΕ ΘΕΛΩ

(μουσική: Μίμης Πλέσσας, στίχοι: Λευτέρης Παπαδόπουλος)




ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011) 3O4Pn
Back to top Go down

DEMETRIS115
Members
DEMETRIS115

Members



Birthday : 1963-11-07


 Join date : 2011-10-08
 Age : 60
 Country Flag : Cyprus
             
ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011) Empty
PostSubject: Re: ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011)   ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011) DJeSrSat Nov 26, 2011 6:31 pm
 

thamk you very much
Back to top Go down
 

ΗΡΩ - ΨΥΧΡΑΙΜΑ (11/2011)

View previous topic View next topic Back to top 

 Similar topics

+
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
APACHE OF SITE :: THE MUSIC SITE :: Music-Greece-
Jump to: